Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar
KLASSZIKA-FILOLÓGIA TANSZÉK

 

2. forduló: eredmények

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Eredményhirdetés

Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

2016. február 20. (21:28)

1. kategória: Vicipaedia Latina

Értékelés

A fordításban vétett hibák száma és súlya alapján értékeltük a megoldásokat, egy-egy fordítási hiba mínuszpontot ért az alábbiak szerint:

-0,5-1 pont: kisebb hiba, pontatlanság, stílushiba

-2 pont: latin nyelvi alak fel nem ismeréséből fakadó hiba

-3 pont: súlyosabb hiba, kisebb hiány

-4 pont: a mondat, tagmondat magyar fordítása hibás vagy a magyar szöveg egészen más jelent, mint a latin mondat

 

A Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Versenyen Vicipaedia Latina („minores”) kategóriában elért helyezések:

1.helyezett: Pete Miklós, a debreceni Svetits Katolikus Gimnázium diákja, felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet

2.helyezett: Szabó Izabella, a makói József Attila Gimnázium diákja, felkészítő tanára Palotás György

3.helyezett: Dorotovics Zsuzsanna, a makói József Attila Gimnázium diákja, felkészítő tanára Palotás György

4.helyezett: Visnyei Áron, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium diákja, felkészítő tanára Herber Tünde

5.helyezett: Berecz Judit Márta, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium diákja, felkészítő tanára Herber Tünde

6.helyezett: Csizmadia Tünde, a makói József Attila Gimnázium diákja, felkészítő tanára Palotás György

 

A Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Versenyen Vicipaedia Latina („maiores”) kategóriában elért helyezések:

1.helyezett: Boa Patrik, a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium diákja, felkészítő tanára Jakabné Csizmazia Eszter

2.helyezett: Varga Gergely, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium diákja, felkészítő tanára László Levente

3.helyezett (holtversenyben): Milbacher Dániel, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Domokos Gyöngyi

                                       Szűcs Máté, a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium diákja, felkészítő tanára Soltész Tünde

4.helyezett: Pokornyi Luca, a budapesti Németh László Gimnázium diákja, felkészítő tanára Bőhm Eszter

5.helyezett (holtversenyben): Kubicsek Ferenc, a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium diákja, felkészítő tanára Sztrókay Adél

                                       Lukács Ádám, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Domokos Gyöngyi

 

2. kategória: Blog az antik Rómában

Értékelés

A zsüri három tagú volt, minden tag elolvasta mindegyik blogot, egymástól függetlenül, majd sorrendet állított fel. Az így született helyezési pontszámok összesítéséből alakult ki a végső sorrend. A zsüritagok nagyra értékelték, hogy a második fordulóba jutott versenyzők mindegyike igen magas színvonalon oldotta meg a feladatot. A szövegek többsége jó stílusban íródott, számos szellemes és eredeti ötlettel találkoztunk, olykor még az írói tehetség jelei is megcsillantak. Tapasztalataink szerint azonban a versenyzők közül többen ugyan nagy fantáziával dolgozták fel a kiválaszott témát, de úgy, hogy eközben az antik kultúra ismerete nem vagy alig lépett túl az általánosságokon, ezek a blogok kevés tényanyagot tartalmaztak. Voltak olyan résztvevők is, akik bizonyították, hogy járatosak az antik kultúrában, de ezt nem elég meggyőzően sikerült a választott szereplőjük nevében bemutatni. Előfordult, hogy egy-egy nagyon szellemes kezdőötlet kissé kifulladt, illetve olyan munkával is találkoztunk, ahol a gyengébb helyesírás levont a máskülönben jó megvalósítás értékéből.

A Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Verseny „Blog az antik Rómában” kategóriában elért helyezések:

1.helyezett: Somjai Eszter, a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium diákja, felkészítő tanára Kovalcsik Attila

2.helyezett: Makra Tünde, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Priskinné Rizner Erika

3.helyezett (holtversenyben):

     Holpár Anna, a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium diákja, felkészítő tanára Sztrókay Adél

     Miller Conran, a szekszárdi Garay János Gimnázium diákja, felkészítő tanára Gesztesi Enikő

     Tóth Alexa Csenge, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Priskinné Rizner Erika

4.helyezett (holtversenyben):

     Kengyel Enikő, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Domokos Gyöngyi

     Mülner Szilveszter, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Domokos Gyöngyi

     Zéman Bálint, a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium diákja, felkészítő tanára Kovács Krisztina

5.helyezett: Glávits Anna, a budapesti Kempelen Farkas Gimnázium diákja, felkészítő tanára Schwarczkopf Ágnes

6.helyezett: Bartos Sára, a budapesti Kempelen Farkas Gimnázium diákja, felkészítő tanára Schwarczkopf Ágnes

7.helyezett:

     Balog Beáta, az aszódi Petőfi Sándor Gimnázium diákja, felkészítő tanára Veszpréminé Truczka Andrea

     Ozsváth Angéla, a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium diákja, felkészítő tanára Kovács Krisztina 

8.helyezett: Scheller Sára, az aszódi Petőfi Sándor Gimnázium diákja, felkészítő tanára Veszpréminé Truczka Andrea

Dicséretben részesülnek:

Az „eredeti megközelítésért”:

   Molnár Róbert, a győri Apor Vilmos Iskolaközpont diákja, felkészítő tanára Gyallai Beatrix

    Rabb Tímea, a szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola diákja, felkészítő tanára Mikó Anna Júlia

Az „irodalmi szikráért”:

    Sebők Aida, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium diákja, felkészítő tanára László Levente

A „következetes és esztétikus megvalósításért”:

    Kovács Fanni, a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium diákja, felkészítő tanára Sztrókay Adél

 

3. kategória: Instagramma antiqua

Értékelés

Minden helyes #hashtag (címke, tárgyszó) 1-1 pontot ért. Csak a feladatban előre megadott #hashtag-eket lehetett felhasználni (ellentétben az első fordulóval). Minden hibás #hashtag egy-egy pont levonást jelentett.

A Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Versenyen Instagramma kategóriában elért helyezések:

1.helyezett: Tóth István Imre, a veszprémi Padányi Katolikus Iskola diákja, felkészítő tanára Pereszteginé Arnóczi Krisztina

2.helyezett: Teimel Fanni, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Domokos Gyöngyi

3.helyezett: Szabó Kira, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Domokos Gyöngyi

4.helyezett: Szabó Kata, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákja, felkészítő tanára Priskinné Rizner Erika

5.helyezett: Forgó Ágnes, a szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola diákja, felkészítő tanára Mikó Anna Júlia

6.helyezett: Gács Krisztián, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium diákja, felkészítő tanára László Levente

 

Az ünnepélyes díjátadás Pécsett lesz, az antik görög-római kultúrát bemutató és népszerűsítő kulturális programok kíséretében.

Időpont: április 6.

Kapcsolat: pecs.hyp2015@gmail.com