Üdvözöljük a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar
Klasszika-filológia Tanszék honlapján

Képzéseinket olyan hallgatóknak ajánljuk, akik egyetemi éveik alatt nyitott szemmel, érdeklődve fordulnának különlegesebb tanulmányok felé. Annak, aki szeretne (akár nulláról kezdve) latinul vagy ógörögül tanulni, aki kiváncsi az ókori ember és saját gondolkodására, akit érdekel az ókori (és nem csak ókori) vallás, irodalom, képzőművészet, színház, zene, az antik görög és római élet és történelem. Aki szeretne jártasságot szerezni szöveg és kép elemzésében, értelmezésében.

Annak, aki szeret kérdezni, kutatni és reflektálni. Annak, aki szívesen tanul személyes és családias közegben. szeret kérdezni.

Szeretettel várunk mindenkit!

Egykori hallgatóink írásai:

mit tanultak a pécsi Klasszika-filológia Tanszék képzésein, az itt tanultakat hogyan tudták felhasználni

Klasszika-filológia Tanszék

H-7624 Pécs, Ifjúság u. 6    72/503 600/64060    klf@pte.hu