Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar
KLASSZIKA-FILOLÓGIA TANSZÉK

 

Hyperión Verseny 2018-19 - döntőbe jutottak névsora

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Hyperión Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

Versenyfelhívás (2018-19)  |  Kapcsolat: pecs.hyperion@gmail.com, klf@pte.hu, 72-503-600/24217 vagy 23519

 

Országos döntő a két JUNIOR kategóriában továbbjutó versenyzők számára:

Országos döntő a többi kategóriában továbbjutó versenyzők számára:

 

A 2018/19. évi verseny első fordulójából az országos döntőjébe jutottak névsora

1. versenykategória: Kreatív szövegalkotás - "Ókori blogger" 

127 versenyző nevezett a Hyperión versenyre az Ókori blogger versenykategóriában.

Alkategóriák: 1.1 Ókori blogger és 1.2 Ókori blogger.JUNIOR

1.1 Ókori blogger

A szakmai zsüri értékelése alapján 38 versenyző jutott be az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

Aszód

Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

Mándy Gréta (9.o.)

felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

 

Baja

Szent László ÁMK

Kocsis György (10.o.)

felkészítő tanár: Batizfalvi Anett

 

Budapest

XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium

Lukácsi Benedek (11.o.)

felkészítő tanár: Asbolt Olivér

 

Baár-Madas Református Gimnázium

Bozsoky Bendegúz (11.o.)

felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

 

ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium

Jurenka Csenge (10.o.)

felkészítő tanár: Vég Éva

 

Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Pozsár Anna Sára (9.o.)

felkészítő tanár: Dr. Oláh Tibor

 

Kempelen Farkas Gimnázium

Glávits Anna (10.o.)

felkészítő tanár: Székely Dóra

 

Városmajori Gimnázium

Bödőcs Boróka (9.o.)

Horváth Emese Dorka (9.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

Dabas

Táncsics Mihály Gimnázium

Pásztor Csenge (10.o.)

felkészítő tanár: Péntekné Hegedűs Rita

 

Debrecen

Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium

Vida Lilla Viktória (11.o.)

felkészítő tanár: Molnárné Kocska Judit

 

Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimázium és Kollégium

Szabó Zita (9.o.)

felkészítő tanár: Ivanics M. Andrea

 

Dunakeszi

Radnóti Miklós Gimnázium

Kuti Marcell (10.o.)

Kiss Hanga (10.o.)

felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

 

Dunaújváros

Széchenyi István Gimnázium és Kollégium

Keszi Kincső (9.o.)

felkészítő tanár: Kovács Mira

 

Esztergom

Dobó Katalin Gimnázium

Adorján Lili (9.o.)

felkészítő tanár: Molnár Adrienn

 

Felsőszeli (Horné Saliby)

Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli

Lénárt Dóra (9.o.)

felkészítő tanár: Mgr. Király Katalin

 

Győr

Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium

Kiss-Mihály Eszter (10.o.)

felkészítő tanár: Kovalcsik Attila

 

Kaposvár

Munkácsy Mihály Gimnázium

Somlai Anikó (10.o.)

felkészítő tanár: Kovács Zsoltné

 

Pannonhalma

Pannonhalmi Bencés Gimnázium

Küzmös Imre Farkas (9.o.)

felkészítő tanár: dr. Lengyel Krisztina

 

Pécs

Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium

Fehér Anna Erzsébet (9.o.)

Martos Kende (9.o.)

felkészítő tanár: Pánczélné Varga Adrienn

Pécs SZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Soós Orsolya (11.o.)

Gyebnár Fanni (11.o.)

felkészítő tanár: Somogyiné Lakos Erika

PTE  Gyakorló Ált. Iskola és Gimnázium Babits Mihály  Gimnáziuma

Csabai Viktória (10.o.)

felkészítő tanár: Vituska Virág

 

Salgótarján

Bolyai János Gimnázium

Magyar Inez (12.o.)

Tamásfalvi Hanna (12.o.)

felkészítő tanár: Berencsikné Gedeon Hajnalka

 

Szeged

SzSzC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája

Fehér Lilla (10.o.)

felkészítő tanár: Fejes Edit

Hódosi Nóra (11.o.)

Tahis Ricart Pellicer Tímea (10.o.)

felkészítő tanár: Mikó Anna Júlia

 

Székesfehérvár

Ciszterci Szent István Gimnázium

Kalmár Gyöngy (10.o.)

Németh Fruzsina (9.o.)

felkészítő tanár: Nádasi Richárd

 

Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola

Rapi Kitti Krisztina (10.o.)

felkészítő tanár: Virág Barnabás

 

Szekszárd

Garay János Gimnázium

Angyal Réka (10.o.)

Verebi Máté (12.o.)

felkészítő tanár: Dr. Gesztesi Enikő

Máté István (12.o.)

felkészítő tanár: Huszárikné Böröcz Zsófia

Balbach Noelle (9.o.)

felkészítő tanár: Nagy László

 

Szombathely 

Nagy Lajos Gimnázium 

Bodonczi Emese Katalin (11.o.)

felkészítő tanár: Nagy Attila 

 

1.2 Ókori blogger.JUNIOR

A szakmai zsüri értékelése alapján 28 versenyző jutott be az országos döntőbe. 

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

Aszód

Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

Szűcs-Kristóf Nelli (6.o.)

Zsiros Attila (6.o.)

Kuris Piroska (8.o.)

felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

 

Budapest

Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Ferenczi Zita (8.o.)

felkészítő tanár: Kovács Péter

 

Kempelen Farkas Gimnázium

Juhász Janka (8.o.)

felkészítő tanár: Dr. Szász Erzsébet

 

Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont

Szécsi Mária Luca (8.o.)

Sziva Laura (8.o.)

Magyarics Zsuzsanna (8.o.)

felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

 

Szabó Magda Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola

Lendvai Letti (8.o.)

felkészítő tanár: Priszlinger Zoltán

 

Városmajori Gimnázium

Dóczi Sára (7.o.)

Kovács Kristóf (7.o.)

Kozsik Lili Szonja (7.o.)

Takács-Sánta Zsófia (7.o.)

Pásztory Sára (8.o.)

Csűrös Maja (8.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

Dabas

Táncsics Mihály Gimnázium

Jobbágy Mátyás (5.o.)

Márkus Liza (8.o.)

Márton Ágnes (8.o.)

felkészítő tanár: Péntekné Hegedűs Rita

 

Dunakeszi

Radnóti Miklós Gimnázium

Vecserka Hanga (8.o.)

felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

 

Esztergom

Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola

Grósz Borbála (6.o.)

felkészítő tanár: Hinora Edit

 

Hódmezővásárhely

Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium

Tordai Maja (8.o.)

felkészítő tanár: Dr. Czeglédi Sándor

 

Hort

Batthyány József Általános Iskola

Lenkei Patrik (7.o.)

felkészítő tanár: Kissné Kovacsik Éva

 

Nagyalásony

Kinizsi Pál Általános Iskola

Kocor Laura (8.o.)

Mórocz Cintia (8.o.)

felkészítő tanár: Bokor Lívia

 

Pilisvörösvár

Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium

Hadnagy Ádám (8.o.)

felkészítő tanár: Kok Zoltán

 

Szeged

SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Batka Eszter (7.o.)

felkészítő tanár: Molnár László

 

Szigetszentmiklós

Batthyány Kázmér Gimnázium

Springer Nóra (8.o.)

felkészítő tanár: Hajdú Zsoltné

 

Vác

Piarista Gimnázium és Kollégium

Szegedi Bence Bálint (6.o.)

felkészítő tanár: Barcza Csillag

 

2. versenykategória: Online kvíz - "HyperQuest"

264 csapat (723 versenyző) nevezett a 2. versenykategória három alkategóriájában: 2.1 HyperQuest.JUNIOR2.2 Hyper.Quest2.3 Hyper.Quest.LATIN

 

2.1 HyperQuest.JUNIOR

Az online kvíz kitöltésével megszerzett pontok alapján 65 csapat jutott az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

Aszód

Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium

Dala Georgina, Ruzsinszki Angelika, Varga Luca (6.o.)

Deszk Laura Szonja, Morvai Zita Laura, Zólyomi Rebeka (6.o.)

Farkas Ádám, Simon-Bottyán Bolivár, Szűcs- Kristóf Vilmos (6.o.)

felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

 

Budapest

I. Kerületi Szilágyi Erzsébet Gimnázium

Csuta Dorottya, Főző Ilka, Vágó Hanna (8.o.)

felkészítő tanár: Dr. Boronkai Szabolcs

 

XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium

Várpalotai Emma, Jancsurák Molli (8.o.)

Deák Eszter, Marczell Liliána, Fehér Máté Zsigmond (8.o.)

Danka Liliána Gerda, Kiss Laura, Veres Gréta (8.o.)

felkészítő tanár: Asbolt Olivér

 

Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

Szitka Virág, Telkes Ágota, Seres Bence (7.o.)

Ördög Benedek, Tomka Dorottya, Endreffy Janka (7.o.)

felkészítő tanár: Hőnich Osrolya

 

Kempelen Farkas Gimnázium

Lapos Nóra, Kulcsár Viktor, Béndek Simon (8.o.)

Balogh Ármin, Császár Szabolcs, Pachner Balázs (7.o.)

Ónodi Emese, Kocsis Boglárka, Szabó Adél (8.o.)

Érsek Georgina, Molnár Klaudia, Kaponits Julianna (8.o.)

Börzsönyi Emma, Laczkó Laura, Pénzes Júlia (7.o.)

Polgár Eszter, Szabó-Perényi Áron, Dévényi Álmos (7.o.)

felkészítő tanár: Dr. Szász Erzsébet

 

Lágymányosi Bárdos Lajos Két Tannyelvű Általános Iskola

Bognár Korinna, Bognár Nikolett, Nagy Panka (5.o.)

Bajnok Ádám, Pásztor Zsombor, Répás Levente (5.o.)

felkészítő tanár: Kothay Judit

 

Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium

Erdélyi Petra, Török Beatrix, Vásárhelyi Csenge (8.o.)

Juhász Balázs, Kézér Mátyás, Müller Cecília (8.o.)

Bálint Antónia, Jandó Barnabás, Tóth Márton (8.o.)

felkészítő tanár: Wáhl Zsófia

 

Városmajori Gimnázium

Gyulavári Vince Manó, Bacsó Nándor, Piros Levente (8.o.)

Radzik Réka, Tamás Anita Katalin (8.o.)

Dávid Luca Melinda, Veszprémi Rebeka, Martin Borbála (8.o.)

Hajdú Panna, Kovács Kinga Katalin, Szekeres Laura Anna (8.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

Dunakeszi

Radnóti Miklós Gimnázium

László Barnabás, Tóth Dániel, Moni Botond (8.o.)

felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

 

Esztergom

Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola

Feckó Márton, Fibó Máté, Putz Máté (6.o.)

felkészítő tanár: Hinora Edit

 

Dobó Katalin Gimnázium

Szánthó Tünde, Volner Dóra, Szokoli Léna (6.o.)

felkészítő tanár: Molnár Adrienn

 

Felsőszeli (Horné Saliby)

Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli

Bedecs Patrik, Pleva Levente, Vankó Izabella

felkészítő tanár: Mgr. Király Katalin

 

Hort

Batthyány József Általános Iskola

Varga Vivien,Hegedűs Míra,Balog Hedvig (6.o.)

felkészítő tanár: Kissné Kovacsik Éva

 

Kalocsa

Fényi Gyula Általános Iskola Belvárosi Általános Iskolája

Horváth Csenge, Pécsi Martina (7.o.)

felkészítő tanár: Tóth Annamária

 

Kaposvár

Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola

Bogdán Natália, Dusnoki Emese, Rudolf Julianna (8.o.)

felkészítő tanár: Sáfrány-Kálny Beatrix

 

Kiskunhalas

Bibó István Gimnázium

Stír Nikol,Gyenizse Inez,Ságodi Zsófia (8.o.)

Szalai Boglárka, Gaál Zsófia, Pap Flórián (8.o.)

Zsebi László, Nagy Lóránt, Tomicskó Zoltán (8.o.)

Balázs Jázmin, Boda Viktória, Horváth-Teleki Zsófia (8.o.)

felkészítő tanár: Kovács Erika és Zákányné Frei Erzsébet

 

Nagyalásony

Kinizsi Pál Általános Iskola

Török Kiara, Tóth Zsófia (7.o.)

felkészítő tanár: Bokor Lívia

 

Pannonhalma

Pannonhalmi Bencés Gimnázium

Babják Péter, Proity József, Handl Barnabás (8.o.)

Nagy Márton, Ősz Gergő, Tibai Bódog (8.o.)

Drozdik Zsolt, Pálvölgyi Levente, Zsigmond Soma (8.o.)

felkészítő tanár: Csertán Judit

 

Rezi

Csány-Szendrey Általános Iskola Rezi Tagintézménye

Takács Anna, Farkas Petra, Horváth Szilárd (8.o.)

felkészítő tanár: Vincze Brigitta

 

Sárbogárd

Petőfi Sándor Gimnázium

Aranyos Lilla, Aranyos Nelli, Huszár Kata (8.o.)

Györök Árpád Koppány, Krencz Ábel, Szőnyegi Tamás Lajos (8.o.)

Sükösd Csenge, Kovács Réka, Farkas Jázmin (8.o.)

Pap Míra Mónika, Sudár Lara, Lukácsi Nóra (8.o.)

felkészítő tanár: Bunfordné Szőnyegi Csilla

 

Sümeg

Ramassetter Vince Testnevelési Általános Iskola

Vitai Kristóf, Tüttő Márk, Kalla Henrik

Tóth Lili, Ravasz Julianna, Madácsi Réka

felkészítő tanár: Violáné Németh Andrea

 

Szeged

SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Tanács Luca, Mácsai Laura, Sisák Emma (7.o.)

Bohr Anna,Maillard Camille (7.o.)

felkészítő tanár: Molnár László

 

Székesfehérvár

Ciszterci Szent István Gimnázium

Pahola Eszter, Steuer Flóra, Regős Brigitta (8.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

Borsos Csenge , Pap Vivien (7.o.)

Erdélyi Endre, Otter András , Panda Milán (8.o.)

felkészítő tanár: Makkné Szabó Erika 

 

Szigetszentmiklós

Batthyány Kázmér Gimnázium

Kovács Dorka, Fazekas Emília, Cseresznyés Karina (8.o.)

Gréczi Lilla Boglárka, Zémann Brigitta (8.o.)

Potondi Dávid Péter, Sallay Levente (8.o.)

felkészítő tanár: Hajdú Zsoltné

 

Tápiószentmárton

Kubinyi Ágoston Általános Iskola

Varga Virág Jázmin, Kálló Noel Patrik, Török Bence Bertalan (6.o.)

felkészítő tanár: Kunné Balogh Henriette

 

Tapolca

Bárdos Lajos Általános Iskola

Varga Tünde (6.o.)

Szombathelyi Martin, Kovács Martin, Varga László (8.o.)

felkészítő tanár: Zentai Csaba

 

Tarján

Tarjáni Német Nemzetiségi Általános Iskola

Roncsek Dávid, Hosszú András, Heidler Bálint (6.o.)

felkészítő tanár: Árendás Bence

 

Vác

Piarista Gimnázium és Kollégium

Horváth-Lengyel Sámuel, Bartha Benedek, Czombos Mátyás (6.o.)

felkészítő tanár: Barcza Csillag

Manczur Merse, Kovács Domonkos, Gável Márton (7.o.)

Daróczy Kata, Sándor Blanka Borbála, Zelei Sebestyén Attila (7.o.)

felkészítő tanár: Dekiszky Csilla

 

Várpalota

Bán Aladár Általános Iskola

Málik Dóra, Szalai Patrícia Rebeka, Tollas Magor Ferenc (7.O.)

Ámán Szabolcs Máté, Majoros Gergely, Sebők Dávid Zoltán (8.és 6.o.)

Molnár Ádám, Tornyos Zoé (5. és 7.o.)

Horváth Luca, Juhász Adél Mária, Nyulasi Eszter (6.o.)

felkészítő tanár: Czirákyné Kiss Edit

 

2.2 HyperQuest

Az online kvíz kitöltésével megszerzett pontok alapján 69 csapat jutott az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

Baja

Szent László ÁMK

Bencze András. Dardos Dániel, Jankó Bence (9.o.)

felkészítő tanár: Sajti Kornélia

 

Bicske

Székesfehérvári Szc Vajda János Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Vigyikán Víta, Szántó Alexa, Farkas Alexandra (9.o.)

Korecz Dorina, Varga Alexandra, Bálint Krisztina (11.o.)

felkészítő tanár: Vigyikánné Horák Andrea

 

Budapest

II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

Tari Csaba, Bajok Gizella (9.o.)

Béládi Kamilla, Maresch Lilla Dorka (9.o.)

Balogh Réka, Nagy Ádám,  Illés Levente (8.o.)

felkészítő tanár: Kukucskáné dr.Szalontai Erika

 

VI. Kerületi Szinyei Merse Pál Gimnázium

Varga Ákos, Fenyeres Zsuzanna (10.o.)

Horváth Virág , Cseke Viktória (10.o.)

Nagy Kinga, Szabó Fanni (10.o.)

felkészítő tanár: Utasiné Benes Beáta

 

IX. Kerületi Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium

Hegyes Kitti, Hortobágyi Anna, Ivánkó Vanda (10.o.)

Dalekorej Edina, Kálmán Róza (10.o.)

Bistey Barbara, Hegedűs Katinka (9.o.)

felkészítő tanár: Fejérvári Csenge

 

XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium

Szél Tamás, Jakab Eszter, Varga Réka (11.o.)

Záhorszky Zsófia, Knyeskó Anett, Szabó Péter (11.o.)

felkészítő tanár: Asbolt Olivér

 

Baár-Madas Református Gimnázium

Báthory Katalin, Sárossy Áron, Ziller Roland (11.o.)

felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

 

Berzsenyi Dániel Gimnázium

Komarek Anna, Szántó Benjamin, Pászti Anna (9.o.)

felkészítő tanár: Csimár Csaba Attila

Szabó Mátyás-Braun Richárd-Konrád Ábel (10.o.)

Végh Petra-Németi Gertrúd-Ganszky Sára Bogárka (10.o.)

felkészítő tanár: Rajhona Flóra

Madarász Anna-Selenge-Orgil Erdenetsetseg- Csiba Orsolya (10.o.)

felkészítő tanár: Székely Judit és Mezei Mónika

 

Bornemisza Péter Gimnázium

Zaszlavik Hanna, Süll Zsófia, Ferentzi Dorka (10.o.)

Nagy Jonatán Imre, Nyester Simon, Csókay Balázs (9.o.)

felkészítő tanár: Szép E. Kinga

 

Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium

Németh Adrián, Molnár Levente, Farkas Márton (11.o.)

felkészítő tanár: Illési Luca

 

ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium

Csapó Adél, Haraszti Róza, Péterfy Rebeka (8.o.)

felkészítő tanár: Mozer Tamás

 

Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont

Bakos Borbála, Babarczi Bernadett, Mohácsi Bernadett (10.o.)

Sziva Maja, Visnyovszky Eszter (10.o.)

felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

 

Városmajori Gimnázium

Oravecz Álmos Bálint, Havasi Bercel (9.o.)

Komáromi Anna Hajnalka, Nagyházi Anna (9.o.)

Apjok Réka, Molnár Anna (9.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

VIK Vendéglátó, Turisztikai, Szépészeti és Üzleti Baptista Középiskola

Ámon Viktor, Gál Kristóf, Horváth Richárd (9.o.)

felkészítő tanár: Fehér Gyöngyi Eszter

 

Cegléd

Kossuth Lajos Gimnázium

Vágó Sándor, Tóth Domonkos (10. és 11.o.)

felkészítő tanár: Oldal Éva

 

Celldömölk

Berzsenyi Dániel Gimnázium

Mód Csenge, Takács Enikő, Takács Sándor (11.o.)

felkészítő tanár: Tóthné Bali Krisztina

 

Debrecen

Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium

Deák Zsuzsanna, Juhász Fanni, Berkesz Adrienn (9.o.)

felkészítő tanár: Molnárné Kocska Judit

 

Dunakeszi

Radnóti Miklós Gimnázium

Puskás Petra, Bársony Dominika (9.o.)

felkészítő tanár: Kozma Éva

Bádonyi Anna,  Schmidt Franciska (10.o.)

felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

Pócsi Klaudia, Marosvölgyi Máté, Molnár Mátyás (10.o.)

felkészítő tanár: Takács Erika

 

Eger

Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium

Kelemen András, Osváth Márk, Szentgyörgyi Adrián (10.o.)

felkészítő tanár: Gócza Gábor

 

Esztergom

Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola

Lernyei Soma, Engelbrecht Patrik, Arató Kerecsen (9.o.)

felkészítő tanár: Hinora Edit

Győző Máté, Bene Ádám, Barna Csanád (10.o.)

felkészítő tanár: Szarka Szilvia

 

Dobó Katalin Gimnázium

Vörös Attila, Solymári Kristóf, Szuppinger Krisztián (9.o.)

felkészítő tanár: Molnár Adrienn

 

Győr

Czuczor Gergely Bencés Gimnázum és Kollégium

Varga Jolán Mária (10.o.)

felkészítő tanár: Csonka István

 

Gyula

Karácsonyi János Katolikus Gimnázium

Cservenka Napsugár, Malkócs Boglárka, Sándor Bence (12.o.)

Boruzs Márta, Kerekes Kamilla, Kolozsi Kitti (11.o.)

Deák Tamás, Kocsis Bálint (10.o.)

felkészítő tanár: Sipőcz Brigitta

 

Kaposvár

Munkácsy Mihály Gimnázium

Egerszegi Anna, Kovács Benedek, Márffy Jonatán (10.o.)

felkészítő tanár: Kovács Zsoltné

 

Kiskunhalas

Bibó István Gimnázium

Fischóf Gréta, Pethő Liza (9.o.)

Baki Benedek,Tapodi Janka (9.o.)

Murcsik Nóra, Ercsi Dániel (9.o.)

felkészítő tanár: Kovács Erika

 

Pannonhalma

Pannonalmi Bencés Gimnázium

Bertalan Domonkos, Jelenfi András Máté,Lits Levente (11.o.)

felkészítő tanár: Czakó Tiborné

Kovács Tibor, Kovács Gergely, Tibai Botond (11.o.)

Fáczán Bálint, Paulicsek Ádám, Tóth Kelemen (11.o.)

Hainzl Johannes, Baranyák Vendel, Fux Lukács (9.o.)

Kovács Koppány, Szilika Domonkos, Várady Tibor (9.o.)

felkészítő tanár: Csertán Judit

 

Pécs

Apáczai Csere János Gimnázium

Hegedüs Zsolt, Horváth Laura, Kosztics Marcella (10.o.)

Cseh Karina, Gerencsér Barbara, Pallagi Fanni (10.o.)

felkészítő tanár: Gali Petra

 

PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Szabó Kata (12.o.)

felkészítő tanár: Priskinné Rizner Erika

 

Pusztaszabolcs

Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Szabolcs Vezér Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Egervári Pénelopé Magdolna, Gurgol Bettina, Szabó Emese Fruzsina (12.o.)

felkészítő tanár: Magyar Ádám

 

Siófok

Perczel Mór Gimnázium

Gruber András György, Kocsis Dániel, Berkes Dániel (9.o.)

Kelle Péter, Kabály Tamás, Ratasics Bálint (11.o.)

Ratasics Levente, Kulik Dániel, Kovács Kristóf (11.o.)

felkészítő tanár: Orczy Zsuzsanna

 

Székesfehérvár

Ciszterci Szent István Gimnázium

Szabó Csenge, Garamvölgyi Glória, Kovács Fanni (9.o.)

Rabi Hanna, Prókai Márton, Tilhof Benedek (9.o.)

Bundik Adrien, Grosz Luca, Sinka Csenge (9.o.)

Berta Zsófia, Akkermann Anna, Papp Hanna Róza (10.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

Kiss Mercédesz, Szarvas Kata, Vesztergom Kata (11.o.)

felkészítő tanár: Nádasi Richárd

 

Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola

Devecz Dorisz, Herencsár Milán, Kékesi Csaba (9.o.)

felkészítő tanár: Virág Barnabás

 

Szekszárd

Szekszárdi SZC Bezerédj István Szakképző Iskolája

Blézer Barbara, Bóvári Dorina, Rákos Krisztina (11.o.)

felkészítő tanár: Balogh Attila

 

Vác

Piarista Gimnázium és Kollégium

Ortutay Abigél, Kukaj Csenge, Czike Viola (8.o.)

felkészítő tanár: Dekiszky Csilla

 

Veszprém

Vetési Albert Gimnázium

Bálint Benedek, Szabó Kornél, Vonyó András (9.o.)

Horváth Dániel, Márton Milán, Tápler-Dégi Dominik (9.o.)

felkészítő tanár: Kalocsainé Szmeló Magdolna

 

Zalaegerszeg

Zrínyi Miklós Gimnázium

Rosta Maya, Horváth Petra, Szabó Gergő (11.o.)

felkészítő tanár: dr. Beckné Sallay Anikó

 

2.3 HyperQuest.LATIN

Az online kvíz kitöltésével megszerzett pontok alapján 17 csapat jutott az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

Budapest

II.Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

Fekete Hanna, Bognár Dorina és Havasi Marcell (12.o.)

felkészítő tanár: Szedenik Enikő

 

VI. ker. Szinyei Merse Pál Gimnázium

Csábi Laura, Dani Boglárka, Vo Van Ha (12.o.)

felkészítő tanár: Petrics Magdolna

 

Baár-Madas Református Gimnázium

Mágel Zsolt, Neff Marshall, Siklér János (11.o.)

felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

 

Berzsenyi Dániel Gimnázium

Skultéty Fülöp, Rékasi Ákos, Klein Kristóf (11.o.)

Glücker Réka, Melecsek Bence, Balaskó Ákos (11.o.)

Csontos Boglárka, Daoud Tamás, Pongrácz Sámuel (11.o.)

Sütő Alexandra, Antalics Zsófia, Lakatos Gyula (11.o.)

felkészítő tanár: Székely Judit és Mezei Mónika

 

Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium

Breznay Richárd, Varró Barnabás, Csiki Ferenc (11.o.)

felkészítő tanár: Illési Luca

 

Fasori Evangélikus Gimnázium

Galambos Emma, Mészáros Réka, Sebestyén Márton (9.o.)

felkészítő tanár: Hursán Szabolcs

 

Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Kárpáti Sára, Kovács Ajsa, Vörös Emese Hargita (10.o.)

felkészítő tanár: Péli Ágota

 

Dunaújváros

Széchenyi István Gimnázium és Kollégium

Botlik Viktória,Siba Nóra, Szenczi Nikolett (11.o.)

felkészítő tanár: Kitczák Magdolna

 

Kiskunhalas

Bibó István Gimnázium

Jeffrey Jennifer, László Zsófia, Szőnyi Dorottya (11.o.)

felkészítő tanár: Kovács Erika

 

Makó

József Attila Gimnázium

Pulics Apollónia, Igaz Dóra, Makra Kitti Krisztina (11.o.)

felkészítő tanár: Dr. Palotás György

 

Paks

Vak Bottyán Gimnázium

Feczer Zsóka Zsófia, Kovács Kíra Diána, Pupp Bence (11.o.)

Berkes Maja, Hermán Judit, Szabó Adél (11.o.)

felkészítő tanár: Hermánné Tóthegyi Judit

 

Sopron

Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium

Halmai Rozália Julianna, Folyi Bence, Wilcsinszky Ádám (9. és 11.o.)

felkészítő tanár: Jakabné Csizmazia Eszter

 

Székesfehérvár

Ciszterci Szent István Gimnázium

Pinke László, Tihanyi Lilien, Czékmán Flóra (11.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

 

3. versenykategória: Latin fordítási verseny - "Aenigmata Latina"

A maximálisan megszerezhető 75 pontból legalább 50 pontot elért versenyzők jutottak az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

Budapest

VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium

Szabó Bence (10.o.)

felkészítő tanár: Szücsiné Laczkó Eszter

 

Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Babcsányi István (10.o.)

Gárdonyi Réka (10.o.)

Kecskés Karina (10.o.)

Magyar Ábel Mátyás (10.o.)

Szabó Antónia Dóra (10.o.)

Szőcs Áron (10.o.)

felkészítő tanár: Péli Ágota

 

ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium

Árpási Zalán (10.o.)

Cziprisz Barbara (10.o.)

Jakó Attila György (10.o.)

Szilágyi Zalán (10.o.)

felkészítő tanár: Jankovics László

 

ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium

Gadányi Boldizsár (7.o.)

Kuba Nikoletta (7.o.)

Sárváry Márton (7.o.)

felkészítő tanár: Nagy Piroska

 

Németh László Gimnázium

Balogh Bianka (8.o.)

Boros Fanni (8.o.)

felkészítő tanár: Salamon Ágnes

 

Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont

Tallér Jolán (8.o.)

felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

 

Városmajori Gimnázium

Polgár Sándor Attila (9.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

Makó

József Attila Gimnázium

Csávás Levente Zsolt (9.o.)

Kohányi Attila (9.o.)

felkészítő tanár: Dr. Palotás György

 

Pécs

Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma

Pintér Róbert (10.o.)

felkészítő tanár: László Levente

 

PTE  Gyakorló Ált. Iskola és Gimnázium Babits Mihály  Gimnáziuma

Polgár Lilla (10.o.)

felkészítő tanár: Vituska Virág

 

Székesfehérvár

Ciszterci Szent István Gimnázium

Buzsik Panka (8.o.)

Galambos Boglárka (8.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

 

Hyperión Verseny Versenybizottság, 2019. január 5.