Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar
KLASSZIKA-FILOLÓGIA TANSZÉK

 

Hyperión Verseny 2018-19 - verseny végeredménye

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

A 2018-19. évi verseny végeredménye

(közzétéve: 2019. március 15.)

Képgaléria a döntőről

A 2018-19. évi versenyre 886 diák nevezett (90 iskolából, 48 településről).

Az országos döntőben összesen 462-en vettek részt (ebből a két IUNIOR kategóriákban 207-en) 

Minden bátor diáknak, aki elindult a versenyen, szívből gratulálunk! 

Köszönjük a felkészítő tanároknak az áldozatos munkájukat és az együttműködést, az iskolák vezetőinek segítő hozzáállásukat és támogatásukat!

A Hyperión Verseny díjátadó ünnepségének időpontja: 2019. május 25. Helyszíne: Szépművészeti Múzeum, Budapest.

A díjátadó ünnepségről a pontos információkat rövidesen közzétesszük a honlapon, illetve küldjük körlevélben.

 

1. kategória: Kreatív szövegalkotás – Ókori blogger

1.1: Ókori blogger.IUNIOR

1.2: Ókori blogger

A két kategóriában három tagú zsüri egymástól függetlenül olvasta végig az országos döntőn, a két életkori kategóriában készült írásokat.

A zsüri tagjai csak a versenyzők jeligéjét ismerték. Helyezési számokkal értékelték a munkákat, ezek alapján alakult ki a végső sorrend.

A zsűri a tárgyi, történelmi, kultúrtörténeti ismereteket, illetve a képzelőerőt, a blogposzt érdekességét, színességét és a szöveg minőségét vette figyelembe az értékelésnél. A döntőben készült mindegyik írás kitűnő volt. Fontos tudni, hogy ebben a kategóriában az értékelés még a legjobb szándék mellett sem lehet objektív. Ezért a verseny szervezői kérik a versenyzőket, senki ne érezzen csalódottságot.

 1.1: Ókori blogger.IUNIOR

(a döntőben választható karakterek)

1. helyezett

Dóczi Sára (7.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

2. helyezett

Springer Nóra (8.o.), Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium, felkészítő tanár: Hajdú Zsoltné

3. helyezett

Vecserka Hanga (8.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

4. helyezett

Tordai Maja  (8.o.), Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, Hódmezővásárhely, felkészítő tanár: Dr. Czeglédi Sándor

5. helyezett

Kuris Piroska (8.o.), Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

6. helyezett

Jobbágy Mátyás (5.o.), Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium, felkészítő tanár: Péntekné Hegedűs Rita

7. helyezett

Kovács Kristóf (7.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

8. helyezettek

Juhász Janka (8.o.), Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Dr. Szász Erzsébet

Pásztory Sára (8.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

9. helyezett

Magyarics Zsuzsanna (8.o.), Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

10. helyezett

Hadnagy Ádám (8.o.), Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Kok Zoltán

11. helyezettek

Márkus Liza (8.o.), Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium, felkészítő tanár: Péntekné Hegedűs Rita

Takács-Sánta Zsófia (7.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

12. helyezett

Ferenczi Zita (8.o.), Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Péter

13. helyezett

Batka Eszter (7.o.), SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanár: Molnár László

14. helyezett

Márton Ágnes (8.o.), Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium, felkészítő tanár: Péntekné Hegedűs Rita

15. helyezettek

Kocor Laura (8.o.), Nagyalásony, Kinizsi Pál Általános Iskola, felkészítő tanár: Bokor Lívia

Csűrös Maja (8.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

16. helyezett

Kozsik Lili Szonja (7.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

17. helyezett

Sziva Laura (8.o.), Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

18. helyezett

Szűcs-Kristóf Nelli (6.o.), Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

19. helyezettek

Grósz Borbála (6.o.), Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola, felkészítő tanár: Hinora Edit

Lenkei Patrik (7.o.), Horti Batthyány József Általános Iskola, felkészítő tanár: Kissné Kovacsik Éva

Szegedi Bence Bálint (6.o.), Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác, felkészítő tanár: Barcza Csillag

20. helyezett

Mórocz Cintia (8.o.), Nagyalásony, Kinizsi Pál Általános Iskola, felkészítő tanár: Bokor Lívia

21. helyezett

Szécsi Mária Luca (8.o.), Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

22. helyezett

Zsiros Attila (6.o.), Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

 

1.2: Ókori blogger

(a döntőben választható karakterek)

Az első húsz helyezett névsora:

1. helyezett

Angyal Réka (10.o.), Szekszárdi Garay János Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. Gesztesi Enikő

2. helyezett

Keszi Kincső (9.o.), Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Kovács Mira

3. helyezett

Verebi Máté (12.o.), Szekszárdi Garay János Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. Gesztesi Enikő

4. helyezett

Jurenka Csenge  (10.o.), ELTE Radnóti Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár: Vég Éva

5. helyezett

Kuti Marcell (10.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

6. helyezett

Soós Orsolya (11.o.), Pécs SZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, felkészítő tanár: Somogyiné Lakos Erika

7. helyezett

Pozsár Anna Sára (9.o.), Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. Oláh Tibor

8. helyezett

Kiss-Mihály Eszter (10.o.), Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, Győr, felkészítő tanár: Kovalcsik Attila

9. helyezett

Kiss Hanga (10.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

10. helyezett

Kocsis György (10.o.), Szent László ÁMK, Baja, felkészítő tanár: Batizfalvi Anett

11. helyezett

Horváth Emese Dorka (9.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

12. helyezett

Gyebnár Fanni (11.o.), Pécs SZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, felkészítő tanár: Somogyiné Lakos Erika

13. helyezett

Pásztor Csenge (10.o.), Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium, felkészítő tanár: Péntekné Hegedűs Rita

14. helyezett

Szabó Zita (9.o.), Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimázium és Kollégium, Debrecen, felkészítő tanár: Ivanics M. Andrea

15. helyezett

Glávits Anna (10.o.), Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Székely Dóra

16. helyezett

Máté István (12.o.), Szekszárdi Garay János Gimnázium, felkészítő tanár: Huszárikné Böröcz Zsófia

17. helyezett

Bodonczi Emese Katalin (11.o.), Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium, felkészítő tanár: Nagy Attila

18. helyezett

Fehér Anna Erzsébet (9.o.), Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium, felkészítő tanár: Pánczélné Varga Adrienn

19. helyezett

Kalmár Gyöngy (10.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, felkészítő tanár: Nádasi Richárd

20. helyezett

Mándy Gréta (9.o.), Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

 

2. kategória: online kvíz – HyperQuest 

2.1: HyperQuest.IUNIOR

2.2: HyperQuest 

2.3: HyperQuest.LATIN

A döntőben a csapatoknak 100 kérdésből álló, online kvízt kellett megoldaniuk. Minden kérdésre a helyes válasz 1-1 pontot ért.

2.1: HyperQuest.IUNIOR

(a döntőben megoldandó kvíz itt érhető el)

Az első húsz helyezett csapat névsora:

1. helyezettek (76 pont)

Ámán Szabolcs Máté, Majoros Gergely, Sebők Dávid Zoltán (8. és 6.o.), Bán Aladár Általános Iskola, Várpalota, felkészítő tanár: Czirákyné Kiss Edit

Endreffy Janka, Ördög Benedek, Tomka Dorottya (7.o.), Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium, felkészítő tanár: Hőnich Orsolya

2. helyezett (74 pont)

Málik Dóra, Szalai Patrícia Rebeka, Tollas Magor Ferenc (7.o.), Bán Aladár Általános Iskola, Várpalota, felkészítő tanár: Czirákyné Kiss Edit

3. helyezett (73 pont)

Molnár Ádám, Tornyos Zoé (5. és 7.o.), Bán Aladár Általános Iskola, Várpalota, felkészítő tanár: Czirákyné Kiss Edit

4. helyezett (67 pont)

Ortutay Abigél, Kukaj Csenge, Czike Viola (8.o.), Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác, felkészítő tanár: Dekiszky Csilla

5. helyezett (65 pont)

Manczur Merse, Kovács Domonkos, Gável Márton (7.o.), Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác, felkészítő tanár: Dekiszky Csilla

6. helyezettek (62 pont)

Csuta Dorottya, Főző Ilka, Vágó Hanna (8.o.), Budapest I. Kerületi Szilágyi Erzsébet Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. Boronkai Szabolcs

Szitka Virág, Telkes Ágota, Seres Bence (7.o.), Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium, felkészítő tanár: Hőnich Orsolya

7. helyezett (56 pont)

Bedecs Patrik, Pleva Levente, Vankó Izabella, Osztényi Zolta (8.o.), Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli (SK), felkészítő tanár: Mgr. Király Katalin

8. helyezett (52 pont)

Babják Péter, Proity József, Handl Barnabás (8.o.), Pannonhalmi Bencés Gimnázium, felkészítő tanár: Csertán Judit

9. helyezettek (50 pont)

Varga Tünde (6.o.), Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola, felkészítő tanár: Zentai Csaba

Börzsönyi Emma, Laczkó Laura, Pénzes Júlia (7.o.), Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Dr. Szász Erzsébet

10. helyezettek (49 pont)

Horváth Luca, Juhász Adél Mária, Nyulasi Eszter (6.o.), Bán Aladár Általános Iskola, Várpalota, felkészítő tanár: Czirákyné Kiss Edit

Györök Árpád Koppány, Krencz Ábel, Szőnyegi Tamás Lajos (8.o.), Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, felkészítő tanár: Bunfordné Szőnyegi Csilla

Radzik Réka, Tamás Anita Katalin, Németi Niké (8.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

11. helyezett (48 pont)

Erdélyi Petra, Török Beatrix, Vásárhelyi Csenge, Kis Natália (8.o.), Lónyay Utcai Református Gimnázium, felkészítő tanár: Wáhl Zsófia

12. helyezett (47 pont)

Horváth-Lengyel Sámuel, Bartha Benedek, Czombos Mátyás (6.o.), Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác, felkészítő tanár: Barcza Csillag

13. helyezett (46 pont)

Borsos Csenge , Pap Vivien, Zámbó Eszter (7.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, felkészítő tanár: Makkné Szabó Erika 

14. helyezettek (45 pont)

Balogh Ármin, Császár Szabolcs, Pachner Balázs (7.o.), Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Dr. Szász Erzsébet

Bogdán Natália, Dusnoki Emese, Rudolf Julianna (8.o.), Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola, Kaposvár, felkészítő tanár: Sáfrány-Kálny Beatrix

Kovács Dorka, Fazekas Emília, Cseresznyés Karina (8.o.), Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium, felkészítő tanár: Hajdú Zsoltné

Nagy Márton, Ősz Gergő, Tibai Bódog (8.o.), Pannonhalmi Bencés Gimnázium, felkészítő tanár: Csertán Judit

15. helyezettek (44 pont)

Dávid Luca Melinda, Veszprémi Rebeka, Martin Borbála, Ruszthi Csenge (8.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

Török Kiara, Tóth Zsófia (7.o.), Nagyalásony, Kinizsi Pál Általános Iskola, felkészítő tanár: Bokor Lívia

16. helyezettek (43 pont)

Balázs Jázmin, Boda Viktória, Horváth-Teleki Zsófia (8.o.), Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, felkészítő tanár: Zákányné Frei Erzsébet

Bohr Anna, Maillard Camille, Bodicsi Barna (7.o.), SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanár: Molnár László

Gyulavári Vince Manó, Bacsó Nándor, Piros Levente (8.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

17. helyezettek (42 pont)

Daróczy Kata, Sándor Blanka Borbála, Zelei Sebestyén Attila (7.o.), Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác, felkészítő tanár: Dekiszky Csilla

Deszk Laura Szonja, Morvai Zita Laura, Zólyomi Rebeka (6.o.), Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, felkészítő tanár: Debrődiné Dobóczy Mária

Roncsek Dávid, Hosszú András, Heidler Bálint (6.o.), Tarjáni Német Nemzetiségi Általános Iskola, felkészítő tanár: Árendás Bence

Stír Nikol, Gyenizse Inez, Ságodi Zsófia (8.o.), Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Erika

18. helyezettek (41 pont)

Danka Liliána Gerda, Kiss Laura, Veres Gréta (8.o.), Budapest XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium, felkészítő tanár: Asbolt Olivér

Gréczi Lilla Boglárka, Zémann Brigitta (8.o.), Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium, felkészítő tanár: Hajdú Zsoltné

19. helyezettek (40 pont)

Aranyos Lilla, Aranyos Nelli, Huszár Kata (8.o.), Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium, felkészítő tanár: Bunfordné Szőnyegi Csilla

Bálint Antónia, Jandó Barnabás, Tóth Márton, Németi Gábor (8.o.), Lónyay Utcai Református Gimnázium, felkészítő tanár: Wáhl Zsófia

László Barnabás, Tóth Dániel, Moni Botond (8.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

Szalai Boglárka, Gaál Zsófia, Pap Flórián, Szabó Barnabás (8.o.), Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Erika, Zákányné Frei Erzsébet

20. helyezettek (39 pont)

Deák Eszter, Marczell Liliána, Fehér Máté Zsigmond (8.o.), Budapest XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium, felkészítő tanár: Asbolt Olivér

Pahola Eszter, Steuer Flóra, Regős Brigitta (8.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, felkészítő tanár: Berta Annamária

Vitai Kristóf, Tüttő Márk, Kalla Henrik (n.a.), Ramassetter Vince Testnevelési Általános Iskola, Sümeg, felkészítő tanár: Violáné Németh Andrea

 

2.2: HyperQuest

(a döntőben megoldandó kvíz itt érhető el)

Az első húsz helyen végzett csapatok névsora:

1. helyezett (80 pont)

Csapó Adél, Haraszti Róza, Péterfy Rebeka (8.o.), ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár: Mozer Tamás

2. helyezett (72 pont)

Blézer Barbara, Bóvári Dorina, Rákos Krisztina (11.o.), Szekszárdi SZC Bezerédj István Szakképző Iskolája, felkészítő tanár: Balogh Attila

3. helyezett (71 pont)

Pócsi Klaudia, Marosvölgyi Máté, Molnár Mátyás (10.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Takács Erika

4. helyezett (66 pont)

Kovács Tibor, Kovács Gergely, Tibai Botond (11.o.), Pannonhalmi Bencés Gimnázium, felkészítő tanár: Csertán Judit

5. helyezettek (61 pont)

Bajok Gizella, Tari Csaba (9.o.), Budapest II.Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: Kukucskáné dr.Szalontai Erika

Csiba Orsolya, Madarász Anna, Selenge-Orgil Erdenetsetseg (10.o.), Berzsenyi Dániel Gimnázium, felkészítő tanár: Székely Judit, Mezei Mónika

Fischóf Gréta, Pethő Liza (9.o.), Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Erika

Havasi Bercel, Oravecz Álmos Bálint (9.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

6. helyezett (60 pont)

Varga Jolán Mária (10.o.), Czuczor Gergely Bencés Gimnázum és Kollégium Győr, felkészítő tanár: Csonka István

7. helyezettek (59 pont)

Bádonyi Anna,  Schmidt Franciska (10.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

Bálint Benedek, Szabó Kornél, Vonyó András (9.o.), Vetési Albert Gimnázium, Veszprém, felkészítő tanár: Kalocsainé Szmeló Magdolna

8. helyezett (58 pont)

Hainzl Johannes, Baranyák Vendel, Fux Lukács (9.o.), Pannonhalmi Bencés Gimnázium, felkészítő tanár: Csertán Judit

9. helyezett (57 pont)

Murcsik Nóra, Ercsi Dániel (9.o.), Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Erika

10. helyezett (56 pont)

Mód Csenge, Takács Enikő, Takács Sándor (11.o.), Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium, felkészítő tanár: Tóthné Bali Krisztina

11. helyezettek (55 pont)

Berta Zsófia, Akkermann Anna, Papp Hanna Róza (10.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, felkészítő tanár: Berta Annamária

Kelemen András, Osváth Márk, Szentgyörgyi Adrián (10.o.), Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger, felkészítő tanár: Gócza Gábor

Komáromi Anna Hajnalka, Nagyházi Anna (9.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

Rosta Maya, Horváth Petra, Szabó Gergő (11.o.), Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: dr. Beckné Sallay Anikó

Vágó Sándor, Tóth Domonkos (10-11.o.), Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium, felkészítő tanár: Oldal Éva

Vigyikán Víta, Szántó Alexa, Farkas Alexandra (9.o.), Székesfehérvári Szc Vajda János Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Bicske, felkészítő tanár: Vigyikánné Horák Andrea

12. helyezett (54 pont)

Szél Tamás, Jakab Eszter, Varga Réka (11.o.), Budapest XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium, felkészítő tanár: Asbolt Olivér

13. helyezett (53 pont)

Kiss Mercédesz, Szarvas Kata, Vesztergom Kata, Beck Hanna (11.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár, felkészítő tanár: Nádasi Richárd

14. helyezettek (50 pont)

Bencze András, Dardos Dániel, Jankó Bence (9.o.), Szent László ÁMK, Baja, felkészítő tanár: Sajti Kornélia

Cservenka Napsugár, Malkócs Boglárka, Sándor Bence (12.o.), Karácsonyi János Katolikus Gimnázium, Gyula, felkészítő tanár: Sipőcz Brigitta

Horváth Dániel, Márton Milán, Tápler-Dégi Dominik (9.o.), Vetési Albert Gimnázium, Veszprém, felkészítő tanár: Kalocsainé Szmeló Magdolna

Horváth Virág, Cseke Viktória (10.o.), Budapest VI. ker. Szinyei Merse Pál Gimnázium, felkészítő tanár: Utasiné Benes Beáta

Lernyei Soma, Engelbrecht Patrik, Arató Kerecsen (9.o.), Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom, felkészítő tanár: Hinora Edit

Nagy Jonatán Imre, Nyester Simon, Csókay Balázs (9.o.), Bornemisza Péter Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Szép E. Kinga

Puskás Petra, Bársony Dominika (9.o.), Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, felkészítő tanár: Kozma Éva

15. helyezett (49 pont)

Sziva Maja, Visnyovszky Eszter (10.o.), Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

16. helyezettek (48 pont)

Apjok Réka, Molnár Anna (9.o.), Városmajori Gimnázium, felkészítő tanár: Zaránd Kinga

Báthory Katalin, Sárossy Áron, Ziller Roland (11.o.), Baár-Madas Református Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

Egerszegi Anna, Kovács Benedek, Márffy Jonatán (10.o.), Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Zsoltné

Egervári Pénelopé Magdolna, Gurgol Bettina, Szabó Emese Fruzsina (12.o.), Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Szabolcs Vezér Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Pusztaszabolcs, felkészítő tanár: Magyar Ádám

Győző Máté, Bene Ádám, Barna Csanád, Vámos Kata (10.o.), Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom, felkészítő tanár: Szarka Szilvia

Záhorszky Zsófia, Knyeskó Anett, Szabó Péter (10-11.o.), Budapest XXII. Kerületi Budai Nagy Antal Gimnázium, felkészítő tanár: Asbolt Olivér

17. helyezettek (47 pont)

Ámon Viktor, Gál Kristóf, Horváth Richárd, Titz Enikő (9.o.), VIK Vendéglátó, Turisztikai, Szépészeti és Üzleti Baptista Középiskola, Budapest, felkészítő tanár: Fehér Gyöngyi Eszter

Devecz Dorisz, Herencsár Milán, Kékesi Csaba (9.o.), Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola, Székesfehérvár, felkészítő tanár: Virág Barnabás

Kovács Koppány, Szilika Domonkos, Várady Tibor (9.o.), Pannonhalmi Bencés Gimnázium, felkészítő tanár: Csertán Judit

18. helyezettek (45 pont)

Balogh Réka, Nagy Ádám,  Illés Levente, Gelei Martin (8.o.), Budapest II.Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: Kukucskáné dr.Szalontai Erika

Cseh Karina, Gerencsér Barbara, Pallagi Fanni (10.o.), Pécsi Apáczai Cs. J. Gimnázium, felkészítő tanár: Gali Petra

Korecz Dorina, Varga Alexandra, Bálint Krisztina (11.o.), Székesfehérvári Szc Vajda János Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Bicske, felkészítő tanár: Vigyikánné Horák Andrea

Szabó Kata (12.o.), PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Priskinné Rizner Erika

Szabó Mátyás, Braun Richárd, Konrád Ábel (10.o.), Berzsenyi Dániel Gimnázium, felkészítő tanár: Rajhona Flóra

Végh Petra, Németi Gertrúd, Ganszky Sára Bogárka (10.o.), Berzsenyi Dániel Gimnázium, felkészítő tanár: Rajhona Flóra

19. helyezett (44 pont)

Gruber András György, Kocsis Dániel, Berkes Dániel (9.o.), Siófok, Perczel Mór Gimnázium, felkészítő tanár: Orczy Zsuzsanna

20. helyezettek (43 pont)

Béládi Kamilla, Maresch Lilla Dorka (9.o.), Budapest II.Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: Kukucskáné dr.Szalontai Erika

Hegedüs Zsolt, Horváth Laura, Kosztics Marcella (10.o.), Pécsi Apáczai Cs. J. Gimnázium, felkészítő tanár: Gali Petra

 

2.3: HyperQuest.LATIN

(a döntőben megoldandó kvíz itt érhető el)

1. helyezett (67 pont)

Jeffrey Jennifer, László Zsófia, Szőnyi Borbála (11.o.), Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, felkészítő tanár: Kovács Erika

2. helyezett (55 pont)

Halmai Rozália Julianna, Folyi Bence, Wilcsinszky Ádám, Lankovics Lilla (9-11.o.), Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium, Sopron, felkészítő tanár: Jakabné Csizmazia Eszter

3. helyezettek (54 pont)

Fekete Hanna, Bognár Dorina, Havasi Marcell (12.o.), Budapest II.Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, felkészítő tanár: Szedenik Enikő

Kárpáti Sára, Kovács Ajsa, Vörös Emese Hargita (10.o.), Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBudapest, felkészítő tanár: Péli Ágota

4. helyezett (53 pont)

Botlik Viktória, Siba Nóra, Szenczi Nikolett (11.o.), Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Kitczák Magdolna

5. helyezett (52 pont)

Feczer Zsóka Zsófia, Kovács Kíra Diána, Pupp Bence (11.o.), Paksi Vak Bottyán Gimnázium, felkészítő tanár: Hermánné Tóthegyi Judit

6. helyezett (51 pont)

Pulics Apollónia, Igaz Dóra, Makra Kitti Krisztina (11.o.), Makói József Attila Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. Palotás György

7. helyezett (49 pont)

Pinke László, Tihanyi Lilien, Czékmán Flóra, Édes Virág (11.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium Székesfehérvár, felkészítő tanár: Berta Annamária

8. helyezett (47 pont)

Breznay Richárd, Varró Barnabás, Csiki Ferenc (11.o.), Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Illési Luca

9. helyezett (46 pont)

Mágel Zsolt, Neff Marshall, Siklér János, Nagy-Baló Attila (11.o.), Baár-Madas Református Gimnázium, Budapest, felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

10. helyezett (42 pont)

Csábi Laura, Dani Boglárka, Vo Van Ha (12.o.), Budapest VI. ker. Szinyei Merse Pál Gimnázium, felkészítő tanár: Petrics Magdolna

11. helyezett (39 pont)

Berkes Maja, Hermán Judit, Szabó Adél (11.o.), Paksi Vak Bottyán Gimnázium, felkészítő tanár: Hermánné Tóthegyi Judit

 

3. kategória: Aenigmata Latina (fordítás latin nyelvről minores tudásszinten)

(a döntőben lefordítandó szöveg és képek, illetve a javítási kulcs)

1. helyezett (67 pont)

Gadányi Boldizsár (7.o.), ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár: Nagy Piroska

2. helyezett (65 pont)

Magyar Ábel Mátyás (10.o.), Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Péli Ágota

3. helyezett (63 pont)

Babcsányi István (10.o.), Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Péli Ágota

4. helyezett (62 pont)

Árpási Zalán (10.o.), ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Jankovics László

5. helyezett (61 pont)

Jakó Attila György (10.o.), ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Jankovics László

6. helyezett (58 pont)

Cziprisz Barbara (10.o.), ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Jankovics László

7. helyezett (54 pont)

Szilágyi Zalán (10.o.), ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanár: Jankovics László

8. helyezett (53 pont)

Galambos Boglárka (8.o.), Ciszterci Szent István Gimnázium (Székesfehérvár), felkészítő tanár: Berta Annamária

9. helyezett (52 pont)

Kecskés Karina (10.o.), Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Péli Ágota

10. helyezett (50 pont)

Kuba Nikoletta (7.o.), ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár: Nagy Piroska

11. helyezett

Szabó Antónia Dóra (10.o.), Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Péli Ágota

12. helyezett

Gárdonyi Réka (10.o.), Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő tanár: Péli Ágota

13. helyezett

Szabó Bence (10.o.), Budapest VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium, felkészítő tanár: Szücsiné Laczkó Eszter

14. helyezett

Tallér Jolán (8.o.), Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

15. helyezett

Kohányi Attila (9.o.), Makói József Attila Gimnázium, felkészítő tanár. Dr. Palotás György

16. helyezett

Balogh Bianka (8.o.), Németh László Gimnázium Budapest, felkészítő tanár: Salamon Ágnes

17. helyezett

Polgár Lilla (10.o.), PTE Gyakorló Ált. Iskola és Gimnázium Babits Mihály Gimnáziuma, felkészítő tanár: Vituska Virág

18. helyezett

Sárváry Márton (7.o.), ELTE Radnóti Gyak.Ált Isk és Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár: Nagy Piroska

19. helyezett

Csávás Levente Zsolt (9.o.), Makói József Attila Gimnázium, felkészítő tanár: Dr. Palotás György

20. helyezett

Boros Fanni (8.o.), Németh László Gimnázium Budapest, felkészítő tanár: Salamon Ágnes