Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar
KLASSZIKA-FILOLÓGIA TANSZÉK

 

Pécsi Hyperión verseny 2017-2018: a verseny végeredménye

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

A 2017-18-as évi verseny végeredeménye

(közzétéve: 2018. március 15.)

A 2017-18-as versenyre 492 diák nevezett (61 középiskolából, 31 városból).

Az országos döntőbe jutottak 176-an a három kategóriában.

A február 24-én megrendezett döntőben 170-en vettek részt.

Minden versenyzőnek szívből gratulálunk! Köszönet a felkészítő tanároknak áldozatos munkájukért, segítő támogatásukért!

 

Díjátadó ünnep

 

1. kategória: "Blog az antik Rómában"

A döntőben választható blog-karakterek ezek voltak.

Idén a tavalyinál is nehezebb dolga volt a blogverseny zsürijének: mindegyik szöveget élmény volt olvasni, fantázia és kreativitás párosult a tárgyi tudással, illetve nem egyszer kitűnő íráskészséggel. A három tagú zsüri mindegyik tagja elolvasta mindegyik szöveget, egymástól függetlenül, és ez alapján helyezési számokkal értékelte mindegyiket, ezek összegzése adta a végeredményt.

Helyezettek:

 

1. Verebi Máté, a szekszárdi Garay János Gimnázium tanulója (11.o.), felkészítő tanára: dr. Gesztesi Enikő

2. megosztva: 

   Glávits Anna, a budapesti Kempelen Farkas Gimnázium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Székely Dóra

   Vesztergom Zsófia, székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium tanulója (12.o.), felkészítő tanára: Berta Annamária

3. Vida Lilla, a debreceni Csokonai Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Molnárné Kocska Judit

4. Csürős Maja, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója (7.o.), felkészítő tanára: Zaránd Kinga

5. megosztva:

   Bödőcs Boróka Anna, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Zaránd Kinga

   Pongrácz Edina, a szekszárdi Garay János Gimnázium 11.o. tanulója, felkészítő tanára: dr. Gesztesi Enikő

6. Rapi Kitti Krisztina, a székesfehérvári Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Virág Barnabás

7. Pozsár Anna, a budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: dr. Oláh Tibor

8. megosztva:

   Ozsváth Angéla, a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium tanulója (11.o.), felkészítő tanára: Kovács Krisztina

   Polgár Viktória, a hatvani Bajza József Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Kővári Éva

9. megosztva:

   Csabai Viktória, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Vituska Virág

   Máté István, a szekszárdi Garay János Gimnázium tanulója (11.o.), felkészítő tanára: Huszárikné Böröcz Zsófia

   Tömösi Réka, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Zaránd Kinga

10. Ács Gábor, a tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium tanulója (11.o.), felkészítő tanára: Földesi Gabriella

Kiemelt dicséret:

   Kovács Mira, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Zaránd Kinga

   Magyar Inez, a salgótarjáni Bolyai János Gimnázium tanulója (11.o.), felkészítő tanára: Gedeon Hajnalka

   Mándy Gréta, az aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Debrődiné Dobóczy Mária

 

2A. kategória: "HyperQuest" (online kvíz)

Helyezettek:

1. Ferentzi Dorka, Süll Zsófia, Zaszlavik Hanna, a budapesti Bornemisza Péter Gimnázium tanulói (9.o.), felkészítő tanáruk: Szép E. Kinga

2. Kiss Hanga, Kuti Marcell, a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium tanulói (9.o.), felkészítő tanáruk: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

3. Kulcsár Kata Lilla, a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Hajduné Szabó Ágnes

4. Babarczi Bernadett, Mohácsi Bernadett, Bakos Dóra Borbála, a budapesti Patrona Hungariae Gimnázium tanulói, felkészítő tanáruk: Gazdag Gyöngyi

5. Czike Viola, Terray-Horváth Csenge, Ortutay Abigél, a váci Piarista Gimnázium és Kollégium tanulói (7.o.), felkészítő tanáruk: Dekiszky Csilla

6. Kovács Domonkos, Gável Márton, Manczur Merse, a váci Piarista Gimnázium és Kollégium tanulói (6.o.), felkészítő tanáruk: Dekiszky Csilla

7. megosztva:

   Akkermann Anna, Berta Zsófia, Papp Hanna Róza, a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium tanulói (9.o.), felkészítő tanáruk: Berta Annamária

   Szűcs Karolina, Tyukodi Hella, a szolnoki Tiszaparti Római Katolikus Gimnázium tanulói (8.o.), felkészítő tanáruk: Nagy Márta

8. megosztva:

   Hegyes Kitti, Hortobágyi Anna, Ivánkó Vanda, a Budapest IX. Kerületi Szent-Györgyi Albert Gimnázium tanulói (9.o.), felkészítő tanáruk: Fejérvári Csenge

   Horánszky Luca, a Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Kukucskáné dr. Szalontai Erika

   Nemes Tekla Luca, Bóka Tamás Zerind, a szolnoki Tiszaparti Római Katolikus Gimnázium tanulói (8.o.), felkészítő tanáruk: Nagy Márta

9. megosztva:

   Kiszely Anna, Mayer Lili/Trencsényi Panna, Révész Zsuzsanna, a budapesti ELTE Radnóti Gyakorló Gimnázium tanulói (10.o.), felkészítő tanáruk: Ispánovity Márta

   Péterfy Rebeka, a budapesti ELTE Radnóti Gyakorló Gimnázium tanulója (7.o.), felkészítő tanára: Mozer Tamás

   Török Barna Tamás, Longauer András, a budapesti Bornemisza Péter Gimnázium tanulói (10.o.), felkészítő tanáruk: Szép E. Kinga

10. Sándor Blanka Borbála, Daróczy Kata, a váci Piarista Gimnázium és Kollégium tanulói (6.o.), felkészítő tanáruk: Dekiszky Csilla

Kiemelt dicséret:

Kiss Máté, Laukó Levente, Rácz Ádám, a szegedi Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Kollégium tanulói (7.o.), felkészítő tanáruk: Erős Katalin

 

2B. kategória: "HyperQuest.LAT" (online kvíz + latin nyelvi kérdések, tudásszint: 'maiores')

Helyezettek:

1. Filipszky Gábor, Móricz Aurél, Szirtes Gábor, a budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulói (11.o.), felkészítő tanáruk: Péli Ágota

2. Fülöp Szófia, Tűz Boglárka, Mester Marcell, a budapesti ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium tanulói (12.o.), felkészítő tanáruk: Jankovics László

3. Kertész Izabella, László Zsófia, Szőnyi Borbála, a kiskunhalasi Bibó István Gimnázium tanulói (10.o.), felkészítő tanáruk: Kovács Erika, Hegedűs Katalin

4. megosztva:

   Bognár Dorina, Fekete Hanna, Molnár Farkas, a Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium tanulói (10.o.), felkészítő tanáruk: Szedenik Enikő

   Dorotovics Zsuzsanna, Gera Orsolya, Szabó Izabella, a makói József Attila Gimnázium tanulói (11.o.), felkészítő tanáruk: Palotás György

5. Csábi Laura, Dani Boglárka, Vo Van Ha, a Budapest VI. Kerületi Szinyei Merse Pál Gimnázium tanulói (11.o.), felkészítő tanáruk: Petrics Magdolna

6. Berkes Maja, Hermán Judit, Szabó Adél/Feil Gréta, a paksi Vak Bottyán Gimnázium tanulói (9.o.), felkészítő tanáruk: Hermánné Tóthegyi Judit

7. Feczer Zsóka Zsófia, Kovács Kíra Diána, Pupp Bence, a paksi Vak Bottyán Gimnázium tanulói (10.o.), felkészítő tanáruk: Hermánné Tóthegyi Judit

8. Nagy Veronika, Fejes Márk, a paksi Vak Bottyán Gimnázium tanulói (12.o.), felkészítő tanáruk: Hermánné Tóthegyi Judit

9. Énekes Dávid, Tuller Nadin, Miller Conran/Weiszmandl Viktória, a szekszárdi Garay János Gimnázium tanulói (12.o.), felkészítő tanáruk: dr. Gesztesi Enikő

10. Uri Benjámin, Balsai Lili, Boldizsár Imre, a budapesti Baár-Madas Református Gimnázium tanulói (12.o.), felkészítő tanáruk: Marton Ágota Flóra

 

3. kategória:  "Aenigmata Latina" - latin szöveg (képleírások) fordítása, a képek meghatározása (tudásszint: "minores")

Latin szöveg és javítókulcs

Helyezettek:

1. Antalics Zsófia, a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Juhászné Székely Judit

2. Horváth Dóra, a budapesti Madách Imre Gimnázium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Laczkó Eszter

3. Hudák Dóra, a budapesti ELTE Radnóti Gyakorló Gimnázium tanulója (7.o.), felkészítő tanára: Mozer Tamás

4. megosztva:

   Kovács Ajsa, a budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Péli Ágota

   Siklér János, a budapesti Baár-Madas Református Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Marton Ágota Flóra

5. megosztva:

   Kovács Anna, az egri Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Feketéné Kovács Ildikó

   Szabó Benedek, a budapesti ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Jankovics László

6. Oravecz Álmos Bálint, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Zaránd Kinga

7. Pintér Róbert, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma tanulója (9.o.), felkészítő tanára: László Levente

8. Polgár Sándor, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Zaránd Kinga

9. megosztva:

   Kovács Tamara, a budapesti Madách Imre Gimnázium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Laczkó Eszter

   Varga Dorottya, a budapesti Németh László Gimnázium tanulója (8.o.), felkészítő tanára: Némethné Salamon Ágnes

10. megosztva:

   Czékmán Flóra, székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Berta Annamária

   Horogszegi Pál, a budapesti Madách Imre Gimnázium tanulója (9.o.), felkészítő tanára: Laczkó Eszter

Kiemelt dicséret:

   Lakatos Gyula, a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Juhászné Székely Judit

   Pulics Apollónia, a makói József Attila Gimnázium tanulója (10.o.), felkészítő tanára: Palotás György

  

Kapcsolat: pecs.hyperion_kukac_gmail.com , klf_kukac_pte.hu

Hyperión Versenybizottság