Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar
KLASSZIKA-FILOLÓGIA TANSZÉK

 

Pécsi Hyperión Tanulmányi Verseny - 1. forduló eredménye

Nyomtatóbarát változatPDF változat

A Pécsi Hyperión tanulmányi verseny első fordulójából a második fordulóba jutott versenyzők névsora

Az 1. és 3. kategóriában versenyzők megoldásait a zsüri pontozta. Aki elérte a minimum ponthatárt, továbbjutott a második fordulóba. A végső sorrend az első és második forduló összpontszáma alapján dől el.

A 2. kategória (blogok) értékelése óhatatlanul tartalmaz szubjektív elemet. A tanszék tanáraiból és hallgatóiból álló zsűri tagjai egymás véleményét nem ismerve a továbbjutásról szavaztak (igen/nem). Továbbjutott, aki legalább két igen szavazatot kapott.

A 2. forduló időpontja: 2016. február 4., 13-15 óra között. 

Helyszíne: Pécs, Ifjúság útja 6. B épület, 313-as terem.

 

1. kategóra ('Vicipaedia Latina')

minores

A második (döntő) fordulóba továbbjutott:

Berecz Judit Márta, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, tanára: Herber Tünde

Csizmadia Tünde, a makói József Attila Gimnázium tanulója, tanára: Palotás György

Dorotovics Zsuzsanna, a makói József Attila Gimnázium tanulója, tanára: Palotás György

Mihalek Gabriella, a makói József Attila Gimnázium tanulója, tanára: Palotás György

Pete Miklós, a debreceni Svetits Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Erdős István

Szabó Izabella, a makói József Attila Gimnázium tanulója, tanára: Palotás György 

Visnyei Áron, a kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, tanára: Herber Tünde

 

maiores

A második (döntő) fordulóba továbbjutott:

Boa Patrik, a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium tanulója, tanára: Jakabné Csizmazia Eszter

Kubicsek Ferenc, a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Sztrókay Adél

Lukács Ádám, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Domokos Gyöngyi

Milbacher Dániel, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Domokos Gyöngyi

Pokornyi Luca, a budapesti Németh László Gimnázium tanulója, tanára: Bőhm Eszter

Szűcs Máté, a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulója, tanára: Soltész Tünde

Varga Gergely, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium tanulója, tanára: László Levente

 

2. kategória ('blog az antik Rómában')

A második (döntő) fordulóba továbbjutott:

Balog Beáta, az aszódi Petőfi Sándor Gimnázium tanulója, tanára: Veszpréminé Truczka Andrea

Bartos Sára, a budapesti Kempelen Farkas Gimnázium tanulója, tanára: Schwarczkopf Ágnes

Glávits Anna, a budapesti Kempelen Farkas Gimnázium tanulója, tanára: Schwarczkopf Ágnes

Holpár Anna, a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Sztrókay Adél

Kengyel Enikő, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Domokos Gyöngyi

Kovács Fanni, a soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Sztrókay Adél

Makra Tünde, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Priskinné Rizner Erika

Miller Conran, a szekszárdi Garay János Gimnázium tanulója, tanára: dr. Gesztesi Enikő

Molnár Róbert, a győri Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont tanulója, tanára: Gyallai Beatrix

Mülner Szilveszter, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Domokos Gyöngyi

Ozsváth Angéla, a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Kovács Krisztina

Rabb Tímea, a szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola tanulója, tanára: Mikó Anna Júlia

Scheller Sára, az aszódi Petőfi Sándor Gimnázium tanulója, tanára: Veszpréminé Truczka Andrea

Sebők Aida, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium tanulója, tanára: László Levente

Somjai Eszter, a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium tanulója, tanára: Kovalcsik Attila

Tóth Alexa Csenge, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Priskinné Rizner Erika

Zéman Bálint, a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Kovács Krisztina

 

3. kategória ('Instagramma antiqua')

A második (döntő) fordulóba továbbjutott:

Forgó Ágnes, a szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola tanulója, tanára: Mikó Anna Júlia

Gács Krisztián, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium tanulója, tanára: László Levente

Katonka Sára, a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulója, tanára: Soltész Tünde 

Loch Lilla, a váci Piarista Gimnázium tanulója, tanára: Dekiszky Csilla

Szabó Kata, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Priskinné Rizner Erika

Szabó Kira, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Domokos Gyöngyi

Szűcs Adél, a debreceni Svetits Katolikus Gimnázium tanulója, tanára: Koháry Uzonka

Teimel Fanni, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium tanulója, tanára: Domokos Gyöngyi

Tóth István Imre, a veszprémi Padányi Katolikus Iskola tanulója, tanára: Pereszteginé Arnóczi Krisztina