Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar
KLASSZIKA-FILOLÓGIA TANSZÉK

 

Hyperión Verseny 2019-20 - döntőbe jutottak névsora

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Hyperión Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

A 2018/20 évi verseny iskolai fordulójából az országos döntőbe jutottak névsora

Kapcsolat: pecs.hyperion@gmail.com, klf@pte.hu, 72-503-600/24217 vagy 23519

 

Országos döntő a továbbjutó versenyzők számára:

  • 2020. február 29.
  • Helyszín: Pécsi Tudományegyetem

 

1. versenykategória: Online kvíz - "HyperQuest"

1.1 HyperQuest

Az online kvíz kitöltésével megszerzett pontok alapján 87 csapat jutott az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

BAJA

Szent László ÁMK

Bencze András Bence, Dardos Dániel, Jankó Bence (10.o.)

felkészítő tanár: Sajti Kornélia

 

BUDAPEST

Baár-Madas Református Gimnázium

Báthory Katalin, Zábó Gergely (12.o.)

felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

 

Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

Atanaszov Hedvig, Morvai Eliza, Kovács Dorka (9.o.)

Jalsovszky Bence, Lázár Bence, Tarján Bernát (8.o.)

Korompay Rozi, Sámuel Laura és Ollár Ricsi (9.o.)

Seres Bence, Telkes Ágota, Szitka Virág (8.o.)

Tomka Dorottya, Ördög Benedek, Endreffy Janka (8.o.)

felkészítő tanár: Hőnich Orsolya

 

Bornemisza Péter Gimnázium

Besztercei Márk, Zemplényi Dárius Benett, Hajnal János Dániel (12.o.)

Ferentzi Dorka, Grüll Benjámin, Orbán Gábor (11.o.)

Nagy Jonatán Imre, Vasics Enikő, Kós Olívia (9, 10.o.)

felkészítő tanár: Szép E. Kinga

 

Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium

Mezei Bíbor, Mányai Borbála, Ludányi Tamás (11.o.)

felkészítő tanár: Kovács Örs

 

Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Fernc Gimnázium

Bajók Gizella, Gyenes-Kovács Janka, Tari Csaba (10.o.)

felkészítő tanár: Kukucskáné dr. Szalontai Erika

 

Budapest IX. Kerületi Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium

Bistey Barbara, Dalekorej Edina, Hegedűs Katinka (10.o.)

Hegyes Kitti, Hortobágyi Anna, Ivánkó Vanda (11.o.)

felkészítő tanár: Fejérvári Csenge

 

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Átalános Iskola és Gimnázium

Ferenczi Zita, Hegyes Zsófia, Pozsár Anna Sára (10.o.)

felkészítő tanár: Ujlaki Tibor

Dzama-Demjén Péter, Kiss Laura Erika, Kováts Hanna Judit (10.o.)

felkészítő tanár: Oláh Tibor

 

ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium

Cardinael Jan Maerten, Hőnich Csenge, Csegzi Márta (10.o.)

Petrus Júlia, Kavalecz-Szücs Lilien, Csere Zsanett (10.o.)

felkészítő tanár: Fehér Anna

Cziprisz Barbara, Árpási Zalán, Szabó Attila (11.o.)

felkészítő tanár: Jankovics László

 

Kempelen Farkas Gimnázium

Bocskay Dorottya, Szalai Maja, Kiss-Puskár Panna (9.o.)

Juhász Janka, Lapos Nóra, Varga Szilárd (9.o.)

Molnár Klaudia, Érsek Georgina, Kaponits Julianna (9.o.)

felkészítő tanár: Dr. Szász Erzsébet

 

Városmajori Gimnázium

Bödőcs Boróka, Kovács Réka, Polgár Sándor (10.o.)

Molnár Anna, Apjok Réka, Vincze Dávid (10.o.)

Németi Niké, Radzik Réka (9.o.)

Oravecz Álmos, Diószeghy Mihály (10.o.)

Pásztory Sára, Dávid Luca, Martin Sarolta (9.o.)

Terebessy Emese, Bánovics Anna, Apáti Rebeka (9.o.)

Veszprémi Rebeka, Ruszthy Csenge, Martin Bori (9.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

CELLDÖMÖLK

Berzsenyi Dániel Gimnázium

Takács Sándor, Balás Endre, Kiss Benedek (12.o.)

felkészítő tanár: Tóthné Bali Krisztina

 

DABAS

Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium

Kővári Ármin, Pesti Benedek (10.o.)

felkészítő tanár: Varga Csaba

 

DEBRECEN

Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium

Bélteky Fruzsina, Tóth Emese, Bardócz Bernadett (12.o.)

Reményi Réka, Zolnai Zsófia, Balogh Flóra (11.o.)

felkészítő tanár: Luca Salvatore Balduccio

 

DUNAKESZI

Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium

Bádonyi Anna, Kiss Hanga, Schmidt Franciska (11.o.)

Bodrogi Viktória, Pataki Dorina, Juhász Júlia (9.o.)

Moni Botond, Tóth Dániel, László Barnabás (9.o.)

Tóth Kristóf, Apor Levente, Boda Máté (9.o.)

felkészítő tanár: Lutter Andrásné Hegedűs Ildikó

Cseh Jázmin, Lackó Lili, Vecserka Hanga (9.o.)

Pócsi Klaudia, Molnár Mátyás, Marosvölgyi Máté Rómeó (11.o.)

felkészítő tanár: Takács Erika

Baráth Jonka Dorina, Vereszki Anna, Puskás Dorottya (9.o.)

Lutter Zsófia, Nagy Loretta, Lutter Szabolcs (9.o.)

Puskás Petra, Bársony Dominika (10.o.)

Wolkersdorfer Tamás, Farkas Pál, Kozsán Balázs (9.o.)

felkészítő tanár: Kozma Éva

 

DUNAÚJVÁROS

Pannon Oktatási Központ Gimnázium

Németh István Patrik, Radics Nóra (11.o.)

felkészítő tanár: Pomázi Petra

 

EGER

Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium

Bagi Edina, Farkas Réka, Gőz Júlia Kincső (10.o.)

felkészítő tanár: Gócza Gábor

 

ESZTERGOM

Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium

Adorján Lili, Baki Virág, Zibák Fanni (10.o.)

Szuppinger Krisztián, Solymári Kristóf, Vörös Attila (10.o.)

Tarkövi Dénes, Solymári Zalán, Halmos Dominik (10.o.)

Tóth Gréta, Keil Benedek, Schmidt Alexandra (10.o.)

felkészítő tanár: Molnár Adrienn

 

GYŐR

Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium

Kiss-Mihály Eszter, Budai Janka, Kirchknopf Fanni (11.o.)

felkészítő tanár: Kovalcsik Attila

 

KAPOSVÁR

Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola

Békefi Benjámin, Pavlényi Benedek, Szabó Áhim (10.o.)

felkészítő tanár: Sáfrány-Kálny Beatrix

 

KECSKEMÉT

Piarista Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Óvoda

Dakó Ádám Ferenc (9.o.)

Hegedűs András, Nyilas Vendel, Sándor Olivér (10.o.)

Kis Zsombor Antal, Radnai Levente, Szirtes Balázs (10.o.)

felkészítő tanár: Csenki Nikolett

Bak Dorottya, Zubornyák Nóra (10.o.)

Fehér Marcell, Neves-Costa Szilveszter, Jankulár András (11.o.)

Görög Vince, Kernya Bálint, Rigó Anna (10.o.)

Lukács Panna, Perjés Bendegúz, Sánta Viktória (10.o.)

 felkészítő tanár: Sipőcz Brigitta

 

KISKUNHALAS

Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium

Pethő Liza, Fischóf Gréta, Bóaki Benedek (10.o.)

Tapodi Janka, Murcsik Nóra (10.o.)

felkészítő tanár: Kovács Erika

 

KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

Bánáti Zsanett, Farkas Viktória, Kubas Panna (9.o.)

felkészítő tanár: Lázár Erika

 

NAGYKANIZSA

Batthyány Lajos Gimnázium

Baranyai Janka, Flumbort Ágoston, Pókecz-Kovács Bence (10.o.)

Bazsó Brigitta, Kretz Levente, Váradi Luca (11.o.) 

felkészítő tanár: Pécsi László

 

NYÍREGYHÁZA

Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium

Hegyes Vivien, Kecskeméti Kata, Szolanics Szabina (11.o.)

felkészítő tanár: Dr. Mercs István

 

OROSHÁZA

Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium

Mucsi Levente (10.o.)

felkészítő tanár: Mikulás Rolandné

 

PÉCS

Pécsi Janus Pannonius Gimnázium

Dávid Zsófia, Bencze Levente, Buzás Dominik (9.o.)

Dokic Natalija, Gibizer Kata, Niklai Virág (9.o.)

felkészítő tanár: Perger Attila

Polgár Antónia, Eilinsfeld Zsófia, Marton Dorina (9.o.)

felkészítő tanár: Lőrincz-Götzer Zsófia

 

Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma

Gaibl Áron, Kalmár Timót, Varga András (9.o.)

felkészítő tanár: Farkas Zita

 

PTE Gyakorló Ált.Isk. Gimnázium Babits Mihály Gimnáziuma

Borbély Sára, Hős Emília (10.o.)

felkészítő tanár: Vituska Virág

 

Szent Mór Iskolaközpont

Barta Balázs, Szilovics Marcell, Lempek Lili (11.o.)

felkészítő tanár: Pintér Ábel

 

PILISVÖRÖSVÁR

Friedrich Schiller Gimnázium

Gyurik Pandora, Bubán Anna, Szenczi Sára (9.o.)

Hadnagy Ádám, Wührl Géza, Kátai János (9.o.)

Márton Dávid, Bandi Bernát, Bubán Enikő (9.o.)

felkészítő tanár: Kok Zoltán

 

SÁRBOGÁRD

Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium

Dávid Dániel, Jencski Gergő, Kaszás Dorina (10.o.)

Gál Fanni, Bihary Stefánia, Németh Vanda (10.o.)

Krencz Ábel, Dániel Zsolt Dániel, Király Kristóf (9.o.)

felkészítő tanár: Bunfordné Szőnyegi Csilla

 

SZÉKESFEHÉRVÁR

Ciszterci Szent István Gimnázium

Bundik Adrienn, Sinka Csenge Veronika, Grosz Luca (10.o.)

Eszes Csenge, Szép Luca, Szabó Evelin (10.o.)

Steuer Flóra, Pahola Eszter, Regős Brigitta (9.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

Lendvai Eszter, Magyar Kristóf, Régi Ákos (11.o.)

felkészítő tanár: Nádasi Richárd

 

Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola

Sebestyén Zsófia, Bartik Maja, Pápa Marina (9.o.)

felkészítő tanár: Virág Barnabás

 

SZEKSZÁRD

Szekszárdi SZC Bezerédj István Szakképző iskolája

Blézer Barbara, Bóvári Dorina, Rákos Krisztina (12.o.)

felkészítő tanár: Balogh Attila

 

VÁC

Piarista Gimnázium és Kollégium

Bodrogi Levente, Daróczy Kata, Sándor Blanka Borbála (8.o.)

Gável Márton, Kovács Domonkos, Krajnik Milán (8.o.)

Palotás Boróka Éva, Szőke Júlia, Vörös Natália (8.o.)

felkészítő tanár: Vámosné Dekiszky Csilla

 

ZALAEGERSZEG

Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium

Kulcsár Kata Lilla (12.o.)

felkészítő tanár: Hajduné Szabó Ágnes

 

 1.2 HyperQuest.LATIN

Az online kvízjátékban megszerzett pontok alapján 14 csapat jutott az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

BUDAPEST

Baár-Madas Református Gimnázium

Bor Petra, Csapodi Anna, Szentkirályi Klára (12.o.)

felkészítő tanár: Marton Ágota Flóra

 

Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

Molnár Lilla, Solymosi Lili, Márky Anna (10.o.)

felkészítő tanár: Hőnich Orsolya

 

ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Ált.Isk. és Gyakorló Gimnázium

Csapó Adél, Haraszti Róza, Péterfy Rebeka (9.o.)

felkészítő tanár: Mozer Tamás

  

KISKUNHALAS

Bibó István Gimnázium

Jeffrey Jennifer, László Zsófia, Szőnyi Dorottya (12.o.)

felkészítő tanár: Kovács Erika

 

KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium

Mike Dávid, Pásztor Márton, Vadkerti-Tóth Roland (9.,11.o.)

felkészítő tanár: Szabó Ferenc Krisztián

 

MAKÓ

József Attila Gimnázium

Pulics Apollónia, Igaz Dóra, Makra Kitti Krisztina (11.o.)

felkészítő tanár: Dr. Palotás György

 

MISKOLC

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium

Tóth Mária Gizella, Tóth Ilona Ágnes (10, 12.o.)

felkészítő tanár: Keppinger Boglárka, Köllő András

 

PAKS 

Vak Bottyán Gimnázium

Csipszer Csenge, Bíró Nimród, Vilk Petra (10.o.)

felkészítő tanár: Hermánné Tóthegyi Judit

 

SOPRON

Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium

Halmai Rozália Julianna, Lankovics Lilla, Mayer Bertalan (9, 10, 11.o.)

felkészítő tanár: Bella Erika

 

SZÉKESFEHÉRVÁR

Ciszterci Szent István Gimnázium

Akkermann Anna, Berta Zsófia, Papp Hanna Róza (11.o.)

Garamvölgyi Glória Bella, Kovács Fanni, Szabó Csenge (10.o.)

Mesics Flóra, Szabó Kinga, Rabi Hanna (10.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

 

SZEKSZÁRD

Szekszárdi Garay János Gimnázium

Egri Lili, Lemák Dorka, Nedók Zsófia (10.o.)

Gyöngyösi Eszter, Vágó Tímea, Viola Réka (10.o.)

felkészítő tanár: Dr. Gesztesi Enikő

 

2. versenykategória: Latin fordítási verseny - "Aenigmata Latina"

2.1 Minores

A maximálisan megszerezhető 73 pontból legalább 56 pontot elért versenyzők jutottak az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

BUDAPEST

Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

Nagy Róza (10.o.)

Raffay Ágoston (10.o.)

felkészítő tanár: Kukucskáné dr. Szalontai Erika

 

Budapest VI. Kerületi Szinyei Mere Pál Gimnázium

Tóth Liliána (10.o.)

felkészítő tanár: Szijártó Noémi

 

Budapest VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium

Morvai Viktória Bereniké (9.o.)

Szabó Bálint (10.o.)

felkészítő tanár: Laczkó Eszter

 

ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium

Müller Csenge (10.o.)

Péterfia Blanka Linda (10.o.)

Scheiling Ádám (10.o.)

felkészítő tanár: Fehér Anna

 

ELTE Radnóti Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Gellér Mihály (7.o.)

Nguyen Kim Dorka (7.o.)

Oláh Zsófia (7.o.)

felkészítő tanár: Nagy Piroska

 

Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola

Fabók Anna (10.o.)

felkészítő tanár: Bognár Zsuzsa

 

Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont

Tallér Jolán (9.o.)

felkészítő tanár: Gazdag Gyöngyi

 

Városmajori Gimnázium

Farkas-Dancsházi Bálint (8.o.)

Kovács Kristóf (8.o.)

Kozsik Lili (8.o.)

Krikovszky Zsóka (8.o.)

Lőrincz Panna (8.o.)

Lugossy Ádám (8.o.)

Molnár Kristóf (8.o.)

Prácser Péter (8.o.)

Takács-Sánta Zsófia (8.o.)

felkészítő tanár: Zaránd Kinga

 

PAKS

Paksi Vak Bottyán Gimnázium

Hermán Flóra (10.o.)

Horváth Nóra Eszter (10.o.)

Ohmacht Vanda (10.o.)

felkészítő tanár: Hermánné Tóthegyi Judit

 

PÉCS

Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma

Korpics János (10.o.)

felkészítő tanár: László Levente

 

SZÉKESFEHÉRVÁR

Ciszterci Szent István Gimnázium

Varga Jusztina (8.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

 

SZEKSZÁRD

Szekszárdi Garay János Gimnázium

Sebestyén Noémi (10.o.)

felkészítő tanár: Dr. Gesztesi Enikő

 

SZENTENDRE

Szentenderi Református Gimnázium

Grimaldi Giulio Benedek (8.o.)

felkészítő tanár: Gergely Judit

 

2.2 Maiores

A maximálisan megszerezhető 78 pontból legalább 52 pontot elért versenyzők jutottak az országos döntőbe.

(ábécérendben az iskola székhelye szerint)

 

BUDAPEST

Baár-Madas Református Gimnázium

Siklér János (12.o.)

felkészítő tanár: Márton Ágota Flóra

 

 

Budapest VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium

Horváth Dóra (11.o.)

felkészítő tanár: Laczkó Eszter

 

Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Magyar Ábel Mátyás (11.o.)

Szőcs Áron (11.o.)

felkészítő tanár: Péli Ágota

 

ELTE Apáczai Csere János Gakorló Gimnázium és Kollégium

Páczelt Ákos Viktor (12.o.)

felkészítő tanár: Jankovics László

 

Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola

Dékány Rózsa (11.o.)

Ormosi Orsolya (11.o.)

Stock Arwen (11.o.)

felkészítő tanár: Bognár Zsuzsa

  

MAKÓ

Makói József Attila Gimnázium

Kohányi Attila (10.o.)

felkészítő tanár: Dr. Palotás György

 

PÉCS

Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma

Laki Anna (12.o.)

felkészítő tanár: László Levente

 

PTE Gyakorló Ált.Isk. Gimnázium Babits Mihály Gimnáziuma

Polgár Lilla (11.o.)

felkészítő tanár: Vituska Virág

 

SZÉKESFEHÉRVÁR

Ciszterci Szent István Gimnázium

Galambos Boglárka Ágnes (9.o.)

felkészítő tanár: Berta Annamária

 

SZENTENDRE

Szentenderi Református Gimnázium

Simon Péter (9.o.)

felkészítő tanár: Gergely Judit

Tasnádi Emma (9.o.)

felkészítő tanár: Dr. Török Márta

  

Hyperión Verseny Versenybizottság, 2020. január 10.